mimlere geldik / dandik teknolojiler

yahu embülettin başka işin mi yok kardeşim! 🙂

mimlemiş beni sağolsun. mimlemek ne ola ki diyenler için bi özet: ben herhangi bi konudan bahsettikten sonra aha da şu şu arkadaşları da mimledim onlar da bu konuda bi şeyler söyleyecekler diyorum, böylece o arkadaşlar da aynı konuda bi şeyler anlatıp başkalarını mimliyorlar falan filan.. böyle gidiyor bu.. eğlencelik bi iş yani.. faydası da olmuyor mu? oluyor. (bkz: mimlemek ayıp mı?)

neyse konuya gelelim.. dandik ya da gereksiz saydığım teknolojilerden ya da teknolojik ürünlerden bazıları:

 1. sesli komutla çalışan cep telefonları –> ilk örnekleri pek bi dandikti. kaydettiğiniz ses tonunu tutturana kadar kırk defa rehberden bulup ararsınız istediğiniz numarayı..
 2. tramvaylardaki ‘inmek için basınız’ düğmesi –> denemedim ama basınca da bi şey olmuyordur herhalde. avrupa ‘daki örneklerinde, duraklarda kapıyı açmak için kullanılıyormuş, hareket etmeden önce de her kapı otomatik kapatılıyormuş. bence bizdeki kullanımı daha mantıklı. 🙂 tramvay kültürüne gerek yok, her durakta bütün kapılar açılsın işte ne var yani.. gerçi bana çok dert değil zaten izmit ‘te tramvay yok. 🙂 🙂 öyle aklıma geldi de yazdım.
 3. kanatlı ped –> tamamen gereksiz bi icattır, ben hiç bi yararını görmedim..
 4. bilmem kaç bıçaklı traş bıçakları –> abartmayın yahu altı üstü traş oluyoruz o bıçaklarla.! yani “nerden para kırarım” diye en son kaç bıçağa çıkacaklar merak ediyorum.
 5. dvd teknolojisi –> ne gerek vardı dvd ‘ye.. yarın öbürgün blu-ray yayılacak zaten.. boşuna masraf.. (bkz: 2007 ‘de hala dvd yazıcı/okuyucu sahibi olmamak)

benden bu kadar zira bu da görüldüğü üzere zorlanmış hali.. 🙂 teknolojik alet edavat(bu kelime grubunu çok kullanır oldum bu ara) alışverişiyle pek aram yoktur.. evet elektronikçi olabilirim ama öyle, yok aram..

şimdi sıra geldi bi kaç kişinin canını yakmaya 🙂 erus, möté, onur! elim sizde, sobe..!

One comment

 1. 1 hay ben bu mim i icat edenin
  ama çare yok yazacaz artık bi ara
  2 sesli komut bana da hikaye gelir zira sen sesleri tutturamadığını söylüyorsun ya; benim telefonda da garip bi ses cıkarsan bile onu bişeylerle eşleştirebilio : ilginc

  3 üç yok sadece hızımı alamamışım

Yorumlar