internet explorer ‘da gmail açmaya çalışırkenki ‘güvenli olmayan öğeler’ uyarısını yok etmek..

ie ‘nin kıllık olsun diye mi yaptığı bi şeydir bilmiyorum ama gmail ‘i bile beğenmeyip, sayfaya ulaşmaya çalışırken verdiği “bu sayfa hem güvenli hem de güvenli olmayan öğeler içeriyor. güvenli olmayan öğeleri görüntülemek istiyor musunuz?” şeklindeki uyarısı beni kıl ediyordu uzun zamandır. gerçi firefox kullanıyorum normalde ama bazen ie kullanmak gerekebiliyor, bu yüzden de bu uyarıdan kurtulmak gerekiyor.. internet explorer ‘ın neredeyse tüm ayarlarını kurcaladıktan sonra anca bulabildim uyarının nereden iptal edileceğini.. siz de uyarı çıkmasın istiyorsanız, şu yolu izleyiverin gayri:

 

– internet explorer ‘da internet seçenekleri ‘ni açın.

– en yukarıdaki sekmelerden güvenlik sekmesine gidin.

– güvenlik sayfası altındaki seçeneklerden önce internet ‘i seçin.

– sonra alt taraftaki bölge güvenlik düzeyi bölümünden özel düzey ‘i açın.

– oradaki uzunca listeden çeşitli başlığı altındaki karışık içerik görüntüle maddesini bulun.

– bu maddede varsayılan olarak sor seçeneği seçilidir(bende öyleydi). bu seçeneği değiştirip devre dışı bırak seçeneğine ayarlayın. tamam deyip onaylayın, “emin misiniz” diye soracak; “he he eminim” deyin, geçin. sonra bi daha tamam deyin, çıkın.

– tam anlamadım ama sanırım bu şekilde o uyarının çıktığı sayfalardaki güvenli olmayan öğeler-size sorulmaksızın-görüntülenmeyecek.

 

hayırlı olsun. iyi günlerde, iyi sitelerde kullanın.

 

 

 

6 comments

  1. allah razı olsun yaa bu zamana kadar neredeydin sen bu allahın belası sorun beni 1 haftadır deli ediyodu 😀

  2. E-okul sadece ie ile çalıştığından not girişleri sırasında sürekli karşıma çıkıyordu bu uyarı, nefret ettirmişti.Çok sevindim sorun çözülünce.teşekkür ederim.

  3. kaç gündür bu sorunla uğraşıyordum.e okuldu mebbis di falan gerekli oluyordu. Alllah razı olsun senden…

  4. ARKADAŞLAR BU ÇÖZÜM İÇİNDE BENDE ÇOK UĞRAŞTIM CHROMEDE AMA BULDUM YAYINLANDIMI BİLMİYORUM AMA YARDIMCI OLMAK AÇISINDAN BİR KEZ DAHA SÖYLEMEK İSTEDİM GOOGLE CHROMEDEKİ ÇEREZLERİ SİLDİĞİNİZ ZAMAN ORTADAN KOYBOLUYO BU YAZI ETKİLİ BİR YÖNTEM VE BASİT…HERKESE KOLAY GELSİN..

Yorumlar