üsküp – çukurpınar doğa yürüyüşü

başlığımızın uzun versiyonu: üsküp – çukurpınar doğa yürüyüşü ve sabahattin ali’iyi anma

rüzgârı saymazsak çok güzel bir bahar havasında yürüdük. parkurumuz genellikle çok güzeldi. mavi gökyüzünde hızlı hareket eden pambık bulutların yeryüzünde dans eden gölgeleri, çayırların/ekinlerin pasparlak yeşile kesmiş manzaraları… hele kızılcıkların sarı çiçeklerinin patladığı bir dere kenarı yolu vardı ki tadından yenmezdi..

yürüyüşün 2 nisan’da yapılma sebebi ise sabahattin ali‘nin ölüm yıl dönümü olan bu günde yazarı anmak. rota, sabahattin ali’nin öldürüldüğü yerde yapılmış olan bir anıt kayadan geçiyor. daha doğrusu parkurun amacı zaten bu anıta uğramak. anıt başında yazarın/şairin şiirleri okunuyor, şiirlerinden bestelenmiş şarkılar (şarkı/türkü olarak herkesçe bilinen çok sayıda şiiri var, bazıları: 1, 2, 3) söyleniyor, anıtın çevresine bitkiler ekiliyor…

hem kamerayla hem telefonla bir miktar fotoğraf da çektim. telefon fotoları gerçeği yansıtmayan aşırı canlı görüntüleriyle kendilerini ele veriyor hemen. diğerleri de pek yansıtamamış gerçi ama telefon kameralarına daha gıcık oluyorum. tıssıs. işte o şahane fotoğraflar:

telefonla birkaç video:

dere boyundan ilerleyen kızılcıklı (sarı çiçekli ağaçlar) yol
dere akıyor
elde bu kadar oluyor

Yorumlar