tems/actix – pinpoint/koordinat sorunu

tems investigation ile aldığınız testlerde pinpoint özelliğini kullanarak koordinat belirliyorsanız, bu log dosyalarını actix analyzer‘da açarken pinpoint ler arasında örnek basılmaması(boşluklar olması) gibi bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. bunun nedeni actix’in bu tems log larını desteklememesi değil; actix’teki bir seçeneğin pasif olmasıymış. o özelliğin adı: gps interpolation. tems’in pinpoint koyduğunuzda canlı olarak yaptığı iş de bu zaten, ancak belli ki log dosyasına bu veriyi koordinatları dağıtılmış halde kaydetmiyor ve bu dosyaları actix’te açarken dağıtılmış hali göremiyorsunuz. gps interpolation özelliğini aktifleştirip programı yeniden başlatınca log un düzgün bir şekilde dağıtılmış olduğunu görürsünüz:

 

gps interpolation seçeneği pasifken actix’teki görünüm:

 

gps interpolation seçeneğini aktifleştirme (tools–>preferences–>general settings–>gps interpolation):

 

gps interpolation seçeneği aktifken actix’teki görünüm:

 

to activate gps interpolation option in actix to see pinpointed tems investigation logfiles clearly, look at here: tools–>preferences–>general settings–>gps interpolation

 

8 comments

 1. merabalar.Actix te logları yüklerken 90 km yi aşan test loglarında actix ‘your system has run out of memory’ hatasını vermekte.
  Windows 32 bit işletim sistemi. 4gb ram e ve i5 işlemciye sahip bilgisayarım.fakat ram in sadece 2,88 ini kullanabiliyor 32 bit olduğundan.64 bitte desteklemiyor proğramlarımız.

  Acaba nasıl bir yol izlememiz gerekmekte.
  Teşekkürler.

  1. merhaba,
   sanırım log dosyanız tek parça ve boyutu çok büyük. açıkçası, o kadar büyük tek parça log dosyalarıyla çalışmadım hiç, genellikle aldığımız testlerde dosyaları küçük parçalar halinde kaydederiz. bu nedenle net bir önerim yok ancak ‘general settings’ altında yer alan ‘binning’ ayarlarını biraz kurcalayarak bir çözüm üretilebilir diye düşünüyorum.
   misal, binning yönteminiz varsayılan olarak ‘time’ ise, time değerini 1000ms ‘den 2000ms ‘ye çıkarıp her saniye için bir örnek basacağına her 2 saniyede bir örnek(dolayısıyla daha az ayrıntı) basmasını sağlayabilirsiniz actix ‘in; yani sanırım buna benzer bir iş yapıyor binning 🙂 varsayılan ayarlarınızı not etmeyi ve değiştirdikten sonra actix ‘i yeniden başlatmayı unutmayın tabii.. log ‘u tekrar yükleyip deneyin, sanırım dosyayı içeri aktarma aşamasında binning uygulayarak alacak, bu nedenle, daha az kaynağa ihtiyaç duymasını bekliyorum. sonucu paylaşırsanız sevinirim.
   kolay gelsin.

 2. Merhaba
  Sorum olucaktı
  Actix e koordinat atıp sonra bunu kmz olarak ımport etmek ıstıyorum nasıl yapabılırım konu hakkında bılgınız var mı ?

  1. Hocam onun bir değişini kendim Google Map üzerinden yapıyorum actixe logoları
   ve cellfile yüklendikten sonra Stream yapıp ms1 örn.
   PCI pilotu alıyorum ama bunu printer ile basmiyorum layer kısmından exporto to kmz yapıp Google earth üzerinden loglarin detyali analizini yapabiliyorsunuz

 3. selamlar,
  actix te logları yükledikten sonra cannot load file: unspecified failure hatası veriyor bunun sebebi nedir.

  1. actix’i aktif kullanmayalı çok zaman oldu, bu nedenle böyle bir hatayla karşılaşıp karşılaşmadığımı hatırlamıyorum ve sebebini bilmiyorum açıkçası.
   ancak tahmin yürütebilirim: log dosyalarının sürümü, actix sürümünüzle uyumlu olmayabilir; eğer actix sürümünüz eskiyse ve log aldığınız tool’un sürümü yeniyse, actix lisansınız (veya sürümünüz) bu dosyaları açmaya yetmiyor olabilir.

  2. Genelde bu problem log da bir problem olunca karşıma geliyor testi alan kişi dikkatli olmalı

Yorumlar