taşınma, yerleşme, yüksek lisans, bayram..

ben bu kadar uzun süren bi taşınma ve yerleşme işi daha görmedim arkadaş..

hazır işte yoğunluk azalmışken, ev bulayım taşınayım dedim amma bi uzadı bi uzadı ki..:

  • 3-4 gün sokak sokak gezerek ev aradıktan sonra daha çok uzamasın diye emlakçıdan ev tuttum.. çok koydu..

  • bi kaç gün de eşya almak için gezdik..

  • arada elektrik-su-doğalgaz abonelik işleriyle uğraştım ki hala da hepsini tam anlamıyla kullanabiliyor değilim.. adsl ise bir başka bahara artık.. internet tek başına alınca pahalı bi şeymiş yahu, onu farkettim..

  • daha hiç oturulmamış yeni dairenin su tesisatının her yerinden su akıtması karşısında hem dumura uğradık, hem de vaz mı geçsek bu sevdadan daha yol yakınken diye düşünmeye başladık.. ama yılmadık, yıkılmadık, devam ettik, durmak yok yola devam dedik..

  • bu ilk yerleşme aşamasında eve girip çıkan tesisatçının-servisçinin haddi hesabı yok bu arada..

  • o değil de perde takmak tam iki günümüzü aldı.. perde dediysem öyle basit bi korniş takmak değildi bizi uğraştıran.. tdk’nın ‘şerit perde’ dediği, real’deki kasiyerin bi türlü anlamayıp ‘jakuzi’, ‘javuzi’ gibi bi şeyler geveledikten sonra ‘januzi’ demeye karar verdiği, aslında ‘jaluzi‘ diye bilinen(ben bilmiyordum, bilen biliyormuş ama..) perdeyi tavana asmak pek zor bi işmiş..

  • ama perde önemli bi şey.. perdeleri taktıktan sonra bi şeye benzemeye başladı ev..

  • şu anda evde çamaşır yıkayabiliyor(merak edenlere duyurulur) ve ‘need for speed’ oynayabiliyorum, demek ki oluyor yavaş yavaş..

öğrenciliğe de doyamadık bi türlü.. bizim bölümde yüksek lisansa başladım.. umarım bi faydası olacak kadar devam edebilirim.. 3g-4g ile ilgili bi şeyler yapayım diyorum fırsat bulursam.. lisans tezindeki danışman hocamla, arif hocamla çalışacam yine..

bi de ben açıköğretim’de okuyordum, o ne oldu ki acaba? atılmaca var mı yok mu, biri net bi şey söylesin arkadaş!

ve yine beklenen bayram gelir.. memlekete yol görünür.. perşembe günü yola çıkılır.. ve yine 19-20 saatlik yol tatilin yarısını alır götürür..

Yorumlar