gmail notifier, etiketler ve filtreler

epeydir “bozuldu bu” diyerek geçiştirdiğim ve sorununu kurcalamadığım firefox‘un gmail notifier eklentisi meğer bozuk değilmiş.. haybeye defalarca kaldırıp yeniden kurmuşum hem eklentiyi hem de firefox’u..

e-posta gelen kutusuna ve etiketlere baktığım halde göremediğim ama gmail notifier’ın ısrarla okunmamış gösterdiği öğe sayısı 15’e çıkınca kurcalamaya başladım yine ve sorununu buldum nihayet.. helal olsun bana.. aslında herhangi bi sorunu yokmuş eklentinin, asıl sorun bendeymiş 🙂

anladım ki, bi zaman bi filtre oluşturmuş ve bu filtreye takılan mesajları gelen kutusunu atlatarak(arşivleme) etiketlemişseniz ve daha sonra bu etiketi sildiğiniz halde, filtreyi silmemiş ya da ayarlarını değiştirmemişseniz, bu filtreye takılan mesajlar hala gelen kutusunu atlamaya devam ediyor ve ne gelen kutusunda ne de etiketlerde görünüyormuş; ancak ve ancak ‘tüm postalar‘ listesinde görünebiliyorlarmış.. 🙂  eğer posta kutunuzun ‘tüm postalar’ bölümünü hiç kullanmayan biriyseniz ve notifier’da sürekli okunmamış öğe görünmesini istemiyorsanız, size de onlarca sayfa e-postayı tek tek dolaşıp okunmamış öğeleri bulmak kalıyormuş..

4 comments

  1. ulan seni helal olsun bee: işsiz güçsüzsün ama çok işe yarıyon haa.
    ben de de aynı problem var dı ben de etiketlerimi de mail olarak görüyo sanıyordum bunca zamandır (çaktırma azönce saydım 12 etiket im var ama okunmamış sayısı hep 8 di).
    tüm postalarımı tarayarak( 1200 mail falan) o okunmamış 8 mail i tespit ettim ve hakkından geldim ; teşekkür ettim canom.

  2. şu son yorumu 1 saat önce okumuş olsaydım ; dün yaptığım bir yanlış yönlendirme sonucu bir mail adresimden öteki mail adresime taşınmış 100 kadar mail i 1000 mail içinde taramak zorunda kalmazdım

Yorumlar