döndüm..

bi kaç gün önce geldim ama habire koşturduğum için günlüğe de netin geri kalanına da yeterince zaman ayıramadım henüz..

koşturuyorum.. niye? çünkü ev değiştiriyorum; çok yakında kaptan ‘daki şubemizden yazmaya başlayacam.. ancak bugünlerde çok yoğunuz..

– mutfak dolapları söküldü; biz sökmedik ama 5. kattan aşağı biz taşıdık.. halbuki sökenlere taşıtsak gene aynı parayı verirdik ama işte olay anında kurnazlık tarafım çalışmıyor..

– yeni mutfak dolabı kirli bi duvara mı monte edilecek deyip mutfağı boyamaya, duavarlar boyanacak da yerler kirli mi kalacak deyip yerleri iyice bi temizlemeye karar verince epeyce iş çıktı ufacık yerde.. eski boyacılardan erus aldı eline ruloyu bastı boyayı duvara, aldı eline bezi yumuldu fayanslara; şimdi pırıl pırıl bi mutfağımız var, bugün bi de bol soğanlısından lahmacun götürüp yaptık açılışı, kokuyordur şimdi püfür püfür..

– o arada işte nereden çıktıysa bi dünya atılacak eşya ve çöp çıktı.. aslında 5. kat olmasa hiç lafını etmem ama el insaf tam 5 kat iniyorsun iki poşet çöpü atmak için.. biz de zaten o yüzden her şeyi atmıyoruz; arkadaşlarımızın yardımımıza gelmelerini bekliyoruz.. 🙂

– bi de işi abartıp halıfleksleri değiştirelim dedik; eşyalar yine bi oraya bi buraya yapılacak yani.. olsun ama değecek..

– bundan sonra salonda öyle uçuk eğlenceler filan yasak kardeşim.. çıkarız belediyenin ektiği çimler var ya orada ne yapıyorsanız yapın hem daha güzel yutub vidyosu çekilir öyle.. açık hava.. osursan kimse fark etmez, daha yaratıcı olur insan açık havada, hem salon çok boğucu, olmaz orada olmaz.. anlaştık tamam..

– başka da değişiklikler olacaktı galiba ama unuttum neyse yazmıştık zaten unutsam da ziyanı yok..

ben yorgunum aslında uyuyor olmam gerekirdi şu anda.. bi başladım da mı duramıyorum işin kötü tarafı.. ne olacak böyle bilmiyorum valla.. temizliğe de başladık, duramadık.. ocağı bile sildik.. erus lan biri bizi durdursun demiştin kimse çıkmadı hala..

biri bizi durdursuuuun!!!

ayrıca en yakın bol paralı bi vakitte bana bi alan adı alına, günlük oraya taşına, işin kolayına kaçıla, yıl içinde bi şeyler öğrenip site gibi bi şeyler yapıla..

Yorumlar