berker dalmış fotoğraf gösterisi

kocaeli üniversitesi anıtpark yerleşkesi konferans salonunda bugün bir fotoğrafçı vardı: berker dalmış. koüfok (kocaeli üniversitesi fotoğrafçılık kulübü) ‘un girişimiyle düzenlenen gösteri/söyleşide berker dalmış, iki farklı ve çok güzel gösteri sundu bizlere: ‘yansımalar’ ve ‘anadolu ateşi’.

iki gösteri de çok güzeldi aslında ama doğruyu söylemek gerekirse ‘yansımalar’ gösterisi için seçilen müzik, benim pek de hoşuma gitmedi.. ancak ikinci gösteriyi yani ‘anadolu ateşi’ ni kusursuz buldum.. müziklerin, dansların orijinal müzikleri olması çok iyi bi seçim olmuş.. fotoğraflar o kadar güzeldi ki ‘anadolu ateşi’ gösterisini izlemiş kadar oldum neredeyse.. -bi de bu arada o gösteriyi izlememekle çok şey kaçırmış olduğumu da görmüş oldum o açıdan biraz kötü oldu..-

berker dalmış, fotoğrafçılık alanındaki sayısal gelişmelere tamamen olumlu yaklaşan, bu alanda gün geçtikçe artan nimetlerden faydalanmak gerektiğini düşünen biri.. bunu öğrenince biraz şaşırdım aslında, fotoğrafa yeni başladığım için-gerçi henüz çok başında olduğum için başlamış da sayılmam ya- olsa gerek, usta fotoğrafçıların sayısal yeniliklere/gelişmelere pek sıcak bakmadıklarını düşünürdüm ama dalmış, sayısal fotoğrafçılığın da sonuçta amaca hizmet ettiği için kullanılması gerekliliğini, hatta ‘photoshop’ ile fotoğraflara gereğinde müdahale bile edilebileceğini o kadar ikna edici bi anlatımla açıkladı ki; hem şaşırdım hem de aslında mantıklı da olduğunu düşünmeye başladım biraz..

berker dalmış ‘ın harika fotoğraflarından biri:

bu fotoğrafıyla ilgili detaylar ve yorumlar için deviantart’taki şu sayfaya gidebilirsiniz..

4 comments

 1. Berker Dalmış’ın “Anadolu Ateşini” İstanbul saydam günlerinde Beyoğlu’nda Turkcell Gösteri salonunda geniş katılımcı kitlesi ile izlemiştim. O gün inanılmaz etkilenmiştim.Yorumunuzu okuyunca o ana geri döndüm. Kendisiyle tanışma fırsatım olmadı ama fotoğraflarına hayranlıkla takip ettiğim bir isim. Teknolojiyi yakından takip eden yeniliklere doya doya göğsünü açan biri olduğunu duydum ve de görüyorum.Sizin de bahsettiğiniz gibi fotoğraf adına farklı açıklamaları olan ve de mantıklı gelen sözleri fotoğraflarına yansıyor..onunla tanışmak için google onun adını yazıp aradım sizin yorumunuza denk geldim:) buda ilginç bir tesadüf oldu..neyse fazla reklam yaptım Berker Dalmıştan komisyon alcam bu gidişle..Bu arada KOÜ de bir fotoğrafçılık kulubü olduğunu bilmiyordum..oradan mezun bir arkadaşım orada bir klüp kurmayı düşünüyordu:) sölimm de hayal etmesin varmış zaten:)sevgiler efenimm..

 2. teşekkürler..

  koü ‘de bir fotoğrafçılık kulübü var evet, yeni bi kulüp sayılır diğerlerinin yanında ama şimdiden en aktif kulüplerden biri oldu.. sitelerinde, bu sene düzenledikleri etkinlikleri de görebilirsiniz, kesinlikle boş durmuyorlar..

  ayrıca berker dalmış ‘ın kendisi de bir koü mezunudur ve bildiğim kadarıyla öğretim üyesidir de aynı zamanda.. fotoğraflarına da yansır körfezli olması ve körfez ‘de yaşıyor olması.. “yansımalar” adlı gösterisindeki fotoğraflarının da sanırım bi çoğu, o muhitte çektiği fotoğraflardır..

  ben de kendisini fotokritik ‘ten mümkün olduğunca izlemeye çalışıyorum..

 3. tebrikler KOÜ de bir fotoğrafçılık klübü kurduğunuz için…orda bir de Kask var .. Berker DALMIŞ ı ihraç ettiklerini duymuştum:)
  Adı Berker DALMIŞ olan biri yaw…sanırım bu Kask ın kafasında Kask var..dünyayı göremiyolar:)Berker DALMIŞ’I İhraç etmek için ya kafada kask olmalı yada kaskın içi boş olmalı:) Berker DALMIŞ bu yaw insaf canım:) ama KASK ın çok üstünde hatta fotoğraflarını nerde görsem büyüleniyorum Türkiye’yi aşıyor bence..:)öyle birine yakın olduğunuz için şanslısınız…
  Ona nasıl ulaşabilirim acaba..web sayfasından ulaşamadım iletişim bilgileri sayfası açılmadı bir türlü:(??..eminim sizde vardır bir yolu…şu fotoğraf gönüllüsüne bir yardım:)

 4. teşekkürler 🙂
  kask ‘la ilgili bahsettiğiniz olaydan haberim yok doğrusu.. şimdi yorum yapmayım bilmeden ama kask ‘ın içinin boş olması esprisi güzel olmuş 🙂

  ona ulaşmanız için kendi sitesindeki iletişim adresini verebilirim ancak: info[at]berkerdalmis[nokta]com
  umarım işinizi görür bu adres..

  ışığınız bol olsun 🙂

Yorumlar