arka penceremden sokak hâlleri

ne diyorduk, evden ayrılamadığımız şu günlerde (*), hâliyle şehrin daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarını çekmeye de çıkamıyoruz.. biliyorum ki herkesler eminönü, sirkeci, karaköy, fatih, özellikle de üsküdar ve kadıköy’den yepisyeni fotoğraflarla dönmemi dört gözle bekliyor. tısıss.. ama üzülmeyin; onların yerine, arka penceremden, görünümü her gün değişen bir sokağın fotoğraflarıyla geldim..

evet, kafayı kırdım ve sürekli aynı pencereden aynı sokağı fotoğraflamaya başladım. hayır, yine minik bir şakaydı; bu da bir önceki yazımda paylaştığım kadıköy albümü gibi farklı zamanlardan toplama bir albüm.. farkı, yeni fotolar geldikçe genişleyecek bir albüm olması sadece; birkaç ayda bir uğrayıp bakın yani.. amaaa, evden hiç çıkmadan, aynı sokak/mahalle görünümlerini sürekli fotoğraflamak gibi yaratıcı fikirler de gelişmedi değil zihnimde şu henüz kısa sayılabilecek kilitli sürede.. heyecanla bekleyin bakalım. tıs.

evin arka penceresinden, genellikle bir filmin ilk karesini boşa yakmayayım diyerek çektiğim, kimi zaman da dijital kamera veya telefonla özellikle kaydettiğim, farklı zamanlardan farklı lens açılarıyla aynı sokağın hâlleri:

işi abartıp bir timelapse vidyosunu da çektim aynı sokağın, hikâyesi şurada, kendisi burada:

Yorumlar